Pytania i odpowiedzi!

Poniżej znajdziecie listę pytań, które często zadajecie oraz odpowiedzi na nie. Lista jest długa i pewnie będzie jeszcze dłuższa, a to wszystko po to, abyście mieli jak najwięcej informacji o mojej pracy. Zapraszam do zapoznania się z wszystkimi pytaniami i odpowiedziami, a także do oglądania zdjęć na moim blogu i portfolio.

 

 

 • Co trzeba zrobić aby zarezerwować termin ?

  Abyśmy mogli zarezerwować dla Ciebie termin, skontaktuj się z nami poprzez wiadomość mailową wysłaną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Możesz również zadzwonić lub wysłać SMS na numer 502 920 384.
 • Jak wygląda oferta?

  Nasza oferta znajduję się na http://lovemoments.pl/oferta, jednak każda oferta jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb Klientów, dlatego po szczegółowe informacje zapraszamy do kontaktu w wiadomości prywatnej. Oferujemy sesje narzeczeńskie, reportaże ślubne, pakiet foto oraz video, ujęcia z drona.
 • W jaki sposób otrzymujemy gotowe materiały?

  Narzeczeni oraz Nowożeńcy otrzymują ode mnie materiały w formie pendrive’a. Nowością jest również dostęp do galerii online. Galeria jest zabezpieczona hasłem. 
 •  Ile zdjęć otrzymujemy w ramach współpracy? ?

  Wszystko uzależnione jest od oferty, na jaką się zdecydujecie. Przede wszystkim staramy się jednak, aby zdjęcia, jakie do Was trafią, były wysokiej jakości i odpowiadały narzuconym standardom..
 •  Czy pracujesz sam ?

  Jeśli chodzi o ilość fotografów podczas wykonywania danej sesji, to jest ona uzależniona od rodzaju usług, na jaki decydują się klienci. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w ofercie. Jeśli potrzebujecie tylko usług fotografa, to jestem sama. Jeśli realizujemy dla Was film, to pojawia się ze mną również kamerzysta. Ilość operatorów zależy od rodzaju usługi, na jaką się zdecydujecie..
 • Ile godzin pracujesz z Nowożeńcami w dniu ślubu i wesela ?

  Tutaj również wszystko zależy od ustaleń między Parą Młodą i fotografem/kamerzystą. Na ogół pracę zaczynam w godzinach porannych/przedpołudniowych, kiedy rozpoczynają się przygotowania makijażu oraz stylizacji. Pracę kończę najczęściej po północy, gdy następują tzw. oczepiny..
 •  Z jakiego sprzętu korzystasz podczas wykonywania reportażu ślubnego, sesji ?

  W pracy fotografa czy kamerzysty oprócz czujnego oka i wysokiej wrażliwości bardzo ważny jest dobry sprzęt. Dzięki niemu możliwe jest wykonanie sesji plenerowej czy reportażu ślubnego w najwyższej jakości. Pracujemy z lustrzankami pełnoklatkowymi marki Nikon. Podczas tworzenia materiału na sali rozstawiamy kilka lamp dla jeszcze lepszej jakości zdjęć. Filmy tworzymy za pomocą bezlusterkowców marki Sony. Używamy także stabilizatorów obrazu, aby realizowane przez nas materiały odpowiadały najwyższym standardom. Dźwięk jest rejestrowany za pomocą osobnego, zewnętrznego rejestratora. Posiadamy również zapasowe urządzenia oraz kilka dodatkowych obiektywów i baterii, aby nic nie zakłóciło tworzenia wspomnień z Waszego Wyjątkowego Dnia.
 •  Ile będziemy czekać na materiał z reportażu oraz sesji ?

  Zawsze staramy się przekazać Klientom materiał najszybciej jak to możliwe. Obrobione zdjęcia Klienci otrzymują do 30 dni od wykonania sesji ślubnej. Z kolei film oddajemy do 60 dni również od wykonania pleneru z Młodymi
 •  Czy posiadacie licencję, która umożliwia wykonywanie pracy w kościele ?

  Oczywiście. Duża część naszych klientów to osoby wierzące, które chcą wyznać sobie miłość przed Ołtarzem, dlatego po naszej stronie jest dotrzymanie wszelki formalności, które umożliwiają pracę w miejscu kultu..
 • Na jakim terenie działacie ?

  Generalnie świadczymy swoje usługi w okolicach Sanoka, Krosna oraz Rzeszowa w województwie podkarpackim. W przypadku Nowożeńców czy Narzeczonych z bardziej odległych miast również możemy zaoferować swoje usługi..
 •  W jaki sposób obrabiacie zdjęcia ?

  Generalnie staramy się, aby wykonane zdjęcia nie ulegały drastycznym obróbkom. Aktualnie modne jest zachowanie naturalności. Skupiam się głównie na ustawieniu odpowiedniego nasycenia na wszystkich zdjęciach, balansu bielu. Oczywiście możliwe jest usunięcie pojedynczych niedoskonałości. W reportażu chodzi jednak przede wszystkim o zachowanie jak największej ilości wspomnień z Wyjątkowego Dnia. Staram się, aby były jak najbardziej autentyczne..
 •  Ile otrzymamy zdjęć biało-czarnych, a ile w kolorze ?

  To również bardzo indywidualna kwestia, która zależy przede wszystkim od oczekiwań Klientów. Biało-czarne zdjęcia cieszą się aktualnie ogromną popularnością. Biała suknia, ciemny garnitur oraz emocje idealnie współgrają ze stonowanymi barwami. Jeśli jednak Państwo Młodzi zapragnę zdjęć jedynie w kolorze, to takie właśnie otrzymają.
 •  Gdzie odbywają się sesje narzeczeńskie/plenerowe ?

  Kwestia lokalizacji sesji zależy od oczekiwań Narzeczonych czy Młodej Pary. Ja ze swojej strony mogę polecić kilka miejsc w określonym klimacie i pomóc dostosować ich charakter do stylu sesji, jeśli Klienci będą oczekiwać pomocy w tej materii. Generalnie jesteśmy bardzo elastyczni i otwarci na pomysły z Waszej strony.
 •  W jaki sposób dochodzi do zawarcia umowy? ?

  Możliwe jest spotkanie się, porozmawianie i wypicie dobrej kawy w Posadzie Zarszyńskiej lub Rzeszowie. Wówczas mogę pokazać Klientom na żywo moje portfolio, fotoalbumy, fotoksiązki czy opakowania, w których Państwo Młodzi otrzymują gotowe materiały.
 • Jaki ubiór w dniu ślubu preferujecie?

  Wbrew pozorom to pytanie pada bardzo często. Nie wyobrażamy sobie, by w dniu ślubu wszyscy zwracali uwagę na nieodpowiednio ubranego usługodawcę. W związku z tym stawiamy na ubiór elegancki, nierzucający się w oczy.

Masz więcej pytań?

Zapraszam do kontaktu, aby otrzymać informację o mojej szczegółowej ofercie – szczególnie jeśli macie pytania, na które odpowiedzi nie ma obok.

tel: 502 920 384

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na ślub wybierz fotografa, nie tylko człowieka z aparatem.

Moim zdaniem fotograf ślubny to jeden z najważniejszych usługodawców, z jakim Państwo Młodzi współpracują. Nie jest to efekt narcyzmu czy przeświadczenia o tym, że moja praca jest najważniejsza. To zdanie, które jest podyktowane doświadczeniem, wieloma rozmowami z Klientami i upływem czasu. Kilka lat po ślubie czy weselu nie możemy już skorzystać z usług DJ’a czy zespołu muzycznego. Z drink baru czy dekoratora sal weselnych też niewiele zostaje. Jednak reportaż ślubny, sesja plenerowa, przebieg imprezy - to wszystko pozostaje nie tylko we wspomnieniach, ale i w postaci zdjęć czy nagrań, które otrzymujecie. Po latach możecie usiąść z bliskimi, przyjaciółmi, rodziną, dziećmi,  z czasem również wnukami i przypomnieć sobie, jak zaczęła się Wasza wspólna historia. Wszystko jest przecież udokumentowane - krok po kroku. Nie chodzi jednak o zdarzenia. Kluczowe są bowiem emocje.

Jestem z Wami i dla Was

W dniu ślubu i wesela praca zaczyna się o poranku, przed południem. Jestem z Wami od początku. Najpierw sprawdzam, jak przebiegają przygotowania Pana Młodego. Powstają kadry z wiązania muchy, wsuwania spinek, być może skosztowania whisky, żeby lepiej nastawić się na cały dzień. Nie zostawiam Młodego samego sobie. Wiem, że dzień ślubu to niemały stres. W końcu wszystko się zmieni. Podpowiadam, jak zadbać o detale, łapię kilka uśmiechów, być może wzruszeń. Po wszystkim wyruszam do Panny Młodej, która tego dnia jest największą gwiazdą.

Tutaj praca wygląda zupełnie inaczej. W ubiorze pomaga doświadczona mama, druhna, ciocia, przyjaciółka. Przygotowania Panny Młodej są więc zupełnie inne. Panuje większy gwar, jest też więcej radości, ale i wzruszeń. Tata widzący córkę po raz pierwszy w bieli - to kadr, który jest warty zapamiętania, uchwycenia.

Liczba ludzi jest coraz większa, więc i fotografie stają się pełniejsze. W tym wszystkim najważniejsze jest jednak pierwsze spotkanie Panny Młodej i Pana Młodego. Kolejnym krokiem jest błogosławieństwo. Tutaj również trudno powstrzymać łzy wzruszenia i makijaż Panny Młodej jest wystawiony na pierwszą poważną próbę. Rodzice przyjmują do rodziny kolejne dziecko, stają się również współodpowiedzialni za powodzenie nowo zawartego małżeństwa

Fotograf ślubny w Kościele

Po dotarciu na miejsce ceremonii wszystko zaczyna się uspokajać. Państwo Młodzi zajmują swoje miejsce: Pan Młody staje przed ołtarzem i czeka na Ukochaną lub wraz z nią oczekuje rozpoczęcia uroczystości przed Kościołem. W jednym i drugim wariancie należy zwrócić uwagę na detale takie jak: dekoracja Kościoła na ślub, przybycie gości, spojrzenia, wyczekiwanie, atmosfera ekscytacji i napięcia. To już niedługo…

Kiedy rozpoczyna się ślub, czas się zatrzymuje, wszystko zwalnia. W tym momencie reportaż ślubny ma swój kulminacyjny moment. Państwo Młodzi chwytają się za dłonie, przysięga, obrączki, wzruszenie. Setki zdjęć, które zatrzymują chwile. Zakończenie ceremonii, życzenia. Już nie Panna i Kawaler - już Małżeństwo.

Zakochani na sali

Po dotarciu na salę weselną mam czas na rozłożenie sprzętu, przygotowanie wszystkiego. Od razu widzę miejsca, w których chcę złapać Państwa Młodych. Tę historię muszę uwiecznić na zdjęciu. Pierwszy taniec, całe towarzystwo rusza na parkiet. Tutaj mają miejsce osobne historie: taniec Panny Młodej z dziadkiem, Pan Młody z siostrami… Wszystkie te chwile zasługują na ujęcia.

Podziękowania dla rodziców w obiektywie mają wyjątkowy charakter. Nie chodzi o to, by pokazać łzy i nutę zawstydzenia. Państwo Młodzi dziękują za wychowanie, dar życia, poczucie bezpieczeństwa. Dzięki rodzicom dzisiaj sami stają się założycielami nowej rodziny. Na zdjęciach ma być widoczna odpowiedzialność połączona z wdzięcznością. Później jest już luźniej.

Kiedy następują tradycyjne oczepiny, charakter całej imprezy ulega zmianie. Podniosłość i pewien patetyzm ustępują tańcom, śmiechom, żartom, zabawom. Teraz liczy się uchwycenie uśmiechu. Rozbawiona Panna Młoda śmieje się z druhną z wygłupów Pana Młodego. Wszyscy się cieszą, bo mają to, co najważniejsze: swoich bliskich, miłość i poczucie bezpieczeństwa. Ślub i wesele to wydarzenie, które nam wszystkim przypomina o sile miłości i o tym, jak wielką jest wartością.

Spotkanie po ślubie i weselu

Moja praca z Nowożeńcami bardzo często nie kończy się na samym reportażu ślubnym. Zakochani decydują się powierzyć mi również wykonanie sesji plenerowej po ślubie. Dzięki temu możemy spotkać się w zupełnie innych okolicznościach, rozumiejąc już swoje poczucie humoru i znając nieco swoje nawyki.

Sesja w plenerze to kolejny moment na uchwycenie emocji. Tym razem będą one jednak znacznie intymniejsze, bardziej romantyczne, zmysłowe. W końcu nie ma już znajomych, rodziny. Są tylko Państwo Młodzi i Maciej Dufrat - efekt będzie taki, że wspólnie zatrzymamy czas. Uchwycimy młodość, bliskość, energię i wzajemną troskę.

Bardzo zachęcam Pary Młode do decydowania się na sesję plenerową, bo ma ona zupełnie inny charakter niż zdjęcia wykonane w dniu ślubu. Można pozwolić sobie na nutkę szaleństwa, trochę się zmęczyć, zmoczyć, może nawet ubrudzić. Efektem będą wspomnienia, do których będziecie wracać latami. Wasza historia zaklęta w fotografiach…